بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها

بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها

z1

ضد عفونی کردن هوا و سطوح در بیمارستانها و آمبولانسها

به‌طورکلی ضدعفونی‌کردن یعنی کاهش تعداد میکروارگانیسم‌های موجود در هوا سطوح تااندازه‌ای که توان ایجاد بیماری در انسان را نداشته باشند. باتوجه‌به نرخ بالای انتقال ویروس‌ها و باکتری‌ها در مکان‌هایی با سطح تردد بالای بیماران و آلودگی‌های محیطی، ضدعفونی‌کردن هوا و سطوح از جمله اقدامات حیاتی در زمینه جلوگیری از رشد و نشر میکروب و ویروس‌ها (مانند ویروس کرونا) است. همچنین در محیطهای بیمارستانی، داروخانهها و آمبولانسها افراد حساس شامل بیمارها، سالمندان و حتی کودکان وجود دارند که باید به ارگانیک و ضد آلرژی بودن فرایند ضدعفونی در این اماکن دقت نمود. محلول مورداستفاده در دستگاه Zspray کاملاً تجزیه‌پذیر و ارگانیک بوده و هیچ آسیبی به انسان و محیط‌زیست وارد نمیکند.

1-  ضد عفونی کردن بیمارستانها

بیمارستان، نهادی بسیار ضروری برای تداوم حیات و حفظ جان انسانها است. اما تردد بیماران ویروسی و عفونی در بیمارستانها میتواند زمینه انتقال انواع بیماریها را در افراد زیاد کند و موجب رشد باکتریها و عوامل بیماری زا شود. از طرفی نیز بسیاری از تجهیزات و ابزارهای پزشکی در بیمارستانها به صورت اشتراکی برای افراد استفاده میشوند و درصورتی که فرایند ضدعفونی هوا و سطوح به درستی انجام نشود، میتواند برای سلامتی افراد بسیار خطرآفرین باشد. بنا به تحقیقات بعمل آمده درسطح بین المللی، حدود5% بیماران بستری شده در بیمارستانها به عفونت بیمارستانی مبتلا می شوند که این امر بطور متوسط مدت زمان بستری آنها را  7-5  روز افزایش می دهد که در نتیجه حدود  750دلار هزینه درمان افزایش مییابد. این در حالی است که جهت کنترل عفونتهای بیمارستانی فقط به  5% این هزینه یعنی 40$ نیاز است. در این جا به صرفه بودن اقدامات کنترل عفونت بیمارستان مشخص میشود. لذا باید با دقت بیشتر و به صورتی کاملاً تخصصی ضدعفونی انجام شود. دستگاه Zspray بصورت خودکار و بدون نیاز به حضور کاربر میتواند در مدت کوتاه حجم زیادی از فضا و سطوح از جمله سطوح شیشهای، چوبی، فلزی، پلاستیکی، استیل، لمینت،کاشی، سرامیک، سنگ و ...   را از وجود هرگونه میکروارگانیسم از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها ضدعفونی کند، این مقدار برابر 200 متر مکعب در 20 دقیقه است، همچنین به دلیل ایجاد ذرات با قطر 5 میکرون هیچگونه خیسی و رطوبت و اثر تخریبی بر روی سطوح ایجاد نمیکند.

2- ضد عفونی کردن آمبولانسها

آمبولانس نوعی وسیله نقلیه است که برای انتقال بیماران و مصدومین به اورژانس مورداستفاده قرار می‌گیرد، آمبولانس‌ها انواع مختلفی دارند که شامل:
آمبولانس‌های نوع (A): این نوع آمبولانس‌ها برای انتقال بیمارانی که شرایط عادی دارند و حال بسیار وخیمی ندارند استفاده می‌شوند.
آمبولانس‌های نوع (B): این نوع آمبولانس‌ها دارای تجهیزات پیشرفته‌تری هستند برای انتقال بیمارانی که شرایط وخیمی دارند استفاده می‌شوند.
آمبولانس‌های نوع (C): این نوع آمبولانس‌ها از دیگر انواع پیشرفته‌تر هستند و به‌نوعی مراکز اورژانس پرتابل محسوب می‌شوند، همچنین برای انتقال بیماران شرایط حاد کاربرد زیادی دارند.

علی‌رغم وجود انواعی مختلف، آمبولانسها علاوه بر انتقال به‌موقع بیماران به مرکز درمانی و احیا و.... باید محیط غیرآلوده و ضدعفونی شده داشته باشند. ازآنجایی‌که آمبولانسها برای انتقال بیماران اورژانسی مختلف استفاده میشود به شدت استعداد آلودگی به ترشحات و خون بیمار را دارند و همواره باید به ایجاد محیط ایمن در آمبولانسها اقدام نمود. باتوجه‌به فضای کوچک و متراکم آمبولانس دستگاه Zspray با ضدعفونی‌کردن کلیه مناطق از جمله سطوح و دیوارهای داخلی، تخت و کلیه تجهیزات داخل کابین از جنس شیشهای، چوبی، فلزی، پلاستیکی، استیل، و ... تأثیر میگذارد و محیط پاک و عاری از وجود هرگونه میکروارگانیسم از جمله انواع ویروس‌ها، ویروس کرونا، ابولا، قارچ‌ها و انواع باکتری‌ها، برای بیماران و کادر شاغل در آمبولانس را فراهم مینماید، همچنین به دلیل ایجاد ذرات با قطر 5 میکرون هیچ‌گونه خیسی و رطوبت و اثر تخریبی بر روی سطوح ایجاد نمیکند.