کارخانه‌ها و کارگاه ها

کارخانه‌ها و کارگاه ها

ضد عفونی کردن کارخانهها و کارگاه‎‌ها

1-ضد عفونی کردن کارخانهها

ضدعفونی کردن سطوح و فضای کارخانه‌ها راهی برای استمرار تولید است.

کارخانه بنایی بزرگ یا مجموعهای از ساختمانها است که در آن تولید صنعتی انجام میشود این بنا شامل بخشهای مختلف چون تولید، انبار و ارسال کالا و یا فراورده‌ها است. این بخشها با یکدیگر به‌صورت پیوسته فعالیت میکنند و توقف یک بخش موجب ایجاد وقفه در تولید شده و در عملکرد سایر بخشها تأثیر میگذارد. به دلیل شرایط ویژه حاکم بر کارخانهها نظافت این مکان‌ها باید به‌صورت کاملاً تخصصی و با استفاده از دستگاه‌های نظافت تخصصی صورت پذیرد تا با حفظ سلامت کارکنان و محافظه از دستگاهها کارخانهها طبق برنامه مقرر به فعالیت خود بپردازند. 

یکی از فرایندهای نظافت کارخانه‌ها ضدعفونی‌کردن هوا و سطوح است، این کار باتوجه‌به ابلاغ معاونت دارو و غذا جزء پروتکل بهداشتی تولید است که همواره باید انجام گیرد، دستگاه Zspray با ضدعفونی کردن کلیه سطوح از جمله سطوح شیشهای، چوبی، فلزی، پلاستیکی، استیل، لمینت،کاشی، سرامیک، سنگ و ... مانع از بیماری و انتقال ویروسها خصوصا ویروس کرونا بین کارمندان می شود و بخصوص در فصل پاییز و زمستان میتواند نقش موثری در تداوم تولید داشته باشد ، همچنین با ایجاد ذرات به قطر 5 میکرون توسط تکنولوژی مهخشک، هیچگونه رطوبتی را بر روی سطوح ایجاد نمیکند و از خوردگی و زنگ زدگی تجهیزات کارخانه که یکی از مشکلهای اصلی دستگاههای ضد عفونی کننده است جلوگیری میکند. علاوه بر این در برخی از صنایع مانند مانند دارو سازی،غذایی، موشکی و فضایی و .. ایجاد فضاهایی به عنوان اتاق تمیز( کلین روم) برای فرایندها و حمایت محصولات اجباری است. این فضاها باید با استفاده از فرایندهای نوین و بصورت اتومات ایجاد شود. دستگاه Zspray فرایند ضدعفونی را بدون نیاز به حضور کاربرد و طبق استانداردهای صنعت مورد نظر انجام میدهد.

2-ضد عفونی کردن کارگاهها

ضدعفونی کردن سطوح و فضای کارگاه‌ها راهی برای استمرار تولید است.

کارگاه در واقع فضایی است مانند اتاق یا ساختمان که در آن تولید، مونتاژ یا تعمیر کالاها انجام می‌‌شود، معمولا کارگاهها نسخه کوچکی از کارخانهها  هستند، به این معنی که در فضاهایی متراکم تر فعالیت صورت میگیرد، همچنین در اغلب کارگاهها نکات بهداشتی سختگیرانه وجود ندارد، این دلایل موجب افزایش احتمال الوده شدن سطوح و انتشار ویروسهای واگیر دار (کورونا، ابولا و غیره) میشود. در نتیجه باید همواره فرایند ضد عفونی انجام شود، طبق شواهد دال در این نوع کارگاهها به دلیل پر مشغله بودن افراد بهتر است ضدعفونی کردن نیاز به اپراتور نداشته باشد و بصورت خودکار انجام شود، دستگاه Zspray بصورت خودکار فرایند میکروبزدایی، گندزدایی و ضدعفونی شدن محیط را انجام میدهد. در این فرایند با استفاده از تکنولوژی مهخشک تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل دسترس مانند سقفها، تجهیزات و... از وجود هرگونه میکرو ارگانیسم و ویروس کرونا ضد عفونی میشوند.