هتل ها

 هتل ها

ضد عفونی کردن هوا و سطوح هتل‌ها

ضد عفونی کردن هتل‌ها راهی برای جلوگیری از فروپاشی صنعت هتل داری!!

صنعت گردشگری یکی از سه صنعت برتر جهان است که با صنعت نفت و اتومبیل‌سازی رقابت می‌کند. در عصر حاضر رواج سیاحت و جهانگردی به‌عنوان بخشی از سبک زندگی بیش از هر زمانی رواج یافته است. همچنین پیشرفت وسایل حمل‌ونقل فواصل زمانی و مکانی را از کم‌رنگ کرده است. با وسایل مواصلاتی سریع‌السیر نه‌تنها دورترین نقاط یک کشور به‌هم‌پیوسته شده، بلکه سراسر جهان با خطوط زمینی، هوائی و دریائی مانند رگ‌های یک بدن دائماً به هم مرتبط می‌کند، همین امر سبب شده در زمان کوتاه مسافران مختلف با فرهنگ‌های متفاوت و ملیت‌های گوناگون در یک نقطه مکانی جمع شوند و متعاقباً عدم نظافت صحیح و رعایت مسائل بهداشتی بخصوص در شرایط فعلی (انتشار ویروس کرونا) موجب نارضایتی توریست‌ها خواهد شد. تحقیقات نشان می‌دهد درصورتی‌که یک توریست برای اولین‌بار از خدمات هتل راضی باشد در سفرهای بعد احتمال تغییر هتل کمتر از 10% خواهد بود. این نشان می‌دهد که ارائه خدمات خوب بهترین تبلیغات با بازدهی بالا می‌باشد. علاوه بر این توریست‌ها در صورت راضی بودن از خدمات ارائه شده آن را به دیگران نیز توصیه خواهند نمود، طبق نظر اتحادیه هتل‌های اروپایی (HOTREC ) که مسئول نظارت بر استانداردهای هتل‌ها را دارد، بهداشت هتل ها از اهميت ويژه اي برخوردار است و يکي از ابزارهاي رتبه بندي و ستاره گذاري هتل ها ضوابط بهداشتي و معيارهايي است که به طور مستقيم با رضايت مندي و مهمان يا مسافر در ارتباط مي باشد.علاوه بر دلایل  فوق رعایت نکات بهداشتی محیط سالمی را برای کارکنان هتل فراهم می‌نماید. 

بیماری‌های عفونی از دیرباز باعث ایجاد نگرانی در بین مردم بوده است، با ظهور همه‌گیری ویروس کرونا (کووید 19) هتل‌ها مانند کسب‌وکارهای دیگر دچار چالش‌ها گوناگون شدند. ویروس کرونا مانند هر بحران دیگر فرصت‌ها و چالش‌هایی را در برابر هتل‌ها قرار داده است. از مهم‌ترین این چالش‌ها می‌توان به حفظ سلامت مسافران و رعایت نکات بهداشتی اشاره کرد. با گذشت زمان و آشنا شدن بشر با ویروس کرونا پروتکل‌های بهداشتی گوناگونی تعریف و به‌مرور به‌روزرسانی و سخت‌گیرانه‌تر شدند. نقطه اشتراک همهٔ پروتکل‌ها ایجاد فضا و سطوح ضدعفونی شده در محیط‌های بسته است. بسیاری از پژوهشگران اقتصادی معتقدند در آینده نزدیک صنعت گردشگری به چرخه اقتصاد بازگردد و فعالیت هتلها با رعایت پروتکلهای بهداشتی امکان‌پذیر باشد و این فرصت خوبی برای جبران ضررهای گذشتهٔ هتلداران خواهد بود باتوجه‌به نکات گفته شده لزوم ضدعفونی نمودن هوا و سطوح برای میکروب‌زدایی، گندزدایی امری حیاتی می‌باشد.

اما پاک‌سازی فضا و سطوح به‌صورت دستی در هتل‌ها خطراتی به همراه دارد و در شرایط فعلی استفاده از یک فرایند استاندارد و تخصصی علاوه بر حفظ بیشتر سلامت مسافران یک مزیت رقابتی خواهد بود. امروزه با استفاده از تکنولوژی مه خشک تحول بزرگی در ضدعفونی کننده‌ها ایجاد شده است. دستگاه Zspray با استفاده از این تکنولوژی تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل‌دسترس مانند سقف‌ها، سطوح غیرقابل‌دسترس و... نفوذ می‌کند و در مدت کوتاه پاک‌سازی می‌کند. این دستگاه قادر است با اثربخشی %99.9 فضایی برابر 200 مترمکعب، را فقط در 20 دقیقه پاک‌سازی کند که مناسب تمام فضای هتل مانند اتاق، لابی، راهرو، آسانسور و دیگر فضاها است. همچنین این فرایند به‌صورت خودکار و بدون نیاز به حضور کاربر انجام می‌شود. البته محلول مورداستفاده نیز کاملاً تجزیه‌پذیر بوده و پس ازبین‌بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچ‌گونه آسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود. به لطف این تکنولوژی جدید و با ایجاد فضایی امن با حفظ سلامت مسافران نجات‌دهنده صنعت خود باشید.