مراکز ورزشی، تندرستی و زیبایی

مراکز ورزشی، تندرستی و زیبایی

ضد عفونی کردن هوا و سطوح در مراکز ورزشی، تندرستی و زیبایی

z3

 

1-ضد عفونی کردن مراکز ورزشی و تندرستی

مراکز ورزشی به فضاها یا سالن‌هایی گفته می‌شود که با هدف‌هایی همچون رقابت، سرگرمی، سلامت، تناسب وزن بدن و ... تأسیس شده‌اند. در این مراکز به طور معمول افراد با شدت و نیرو ورزش می‌کنند در نتیجه عمیق‌تر و تند‌تر نفس می‌کشند، پس احتمال انتشار بیماری با ذرات و آئروسل‌هایی پخش کننده زیاد است. همچنین در این مراکز افراد دستگاه‌ها را بصورت مستمر لمس می‌کنند سپس دست خود را صورت‌شان می‌زنند. همین امر سبب ایجاد زنجیره انتقال بیماری‌ها در افراد می‌شود. وزارت بهداشت نیز در اپیدمی کرونا محدودیت‌های زیادی برای فعالیت این سالن‌ها اعلام کرد، تا جایی که طبق گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ۲۸ هزار باشگاه ورزشی به دلیل محدودیت در فعالیت آسیب دیدند. این امار بالا نشان می‌دهد که فعالیت این سالن‌ها منوط به  رعایت صحیح نکات بهداشتی است. دستگاه ضد عفونی کننده Zspray با بهره‌گیری از تکنولوژی مه‌خشک برای کلیه سطح از جمله سطوح شیشه‌ای، چوبی، فلزی، پلاستیکی، استیل، لمینت،کاشی، سرامیک، سنگ و ... تاثیر می‌گذارد و با ایجاد پوششی کامل از تمام میکروارگانیسم از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها پاکسازی می‌کند. همچنین به دلیل استفاده از محلول کاملا تجزیه پذیر و ارگانیک فرایند ضدعفونی بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچگونه تاثیر در تنفس ورزشکاران انجام می‌شود

2-ضدعفونی کردن مراکز زیبایی


در طول تاریخ آراستگی ظاهر همیشه مورد توجه همگان بوده است. این اصناف که برای خانم‌ها و آقایان فعالیت می‌کنند در تاریخ‌های مشخصی از سال مانند اعیاد بسیار پر رفت و آمد می‌شوند. شلوغی ایجاد شده در فضاهای بسته، نزدیکی فاصله بین آرایشگر و مشتری، استفاده از ابزارهای شخصی برای همه مشتریان مانند قیچی و ...  عواملی هستند که به راحتی موجب شیوع  بیماری‌ها شوند. تا جایی که در زمان شیوع همه‌گیری کرونا (کووید 19) ستاد ملی کرونا این اصناف را جزو مشاغل پرخطر اعلام کرد و به مدتی فعالیت این مشاغل ممنوع اعلام شد. با توجه به مطالب ذکر شده رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای فعالیت این  اصناف امری ضروری می‌باشد. یکی از مهمترین عوامل اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضد عفونی نمودن سطوح و فضا می‌باشد تا از گسترش بیماری‌ها جلوگیری شود. اما به دلیل شلوغی این اصناف بهتر است فرایند ضد عفونی بصورت اتوماتیک انجام شود. به همین دلیل همواره پیشنهاد می‌شود از دستگاه ضد عفونی کننده Zspray که نیاز به حضور کاربر ندارد و بصورت خودکار فرایند ضدعفونی کردن را انجام می‌دهد، استفاده شود. در این فرایند با استفاده از تکنولوژی مه‌خشک تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل دسترس مانند سقف‌ها، سطوح غیر قابل دسترس و... نفوذ می‌کند با ایجاد پوششی کامل تمام میکروارگانیسم‌ها از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها را پاکسازی می‌کند، همچنین محلول مورد استفاده کاملا تجزیه پذیر بوده و پس از بین بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچگونه اسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود.

همواره آراستگی ظاهر همیشه موردتوجه همگان بوده است. این اصناف که برای خانم‌ها و آقایان فعالیت می‌کنند در تاریخ‌های مشخصی از سال مانند اعیاد بسیار پر رفت‌وآمد می‌شوند. شلوغی ایجاد شده در فضاهای بسته، نزدیکی فاصله بین آرایشگر و مشتری، استفاده از ابزارهای شخصی برای همه مشتریان مانند قیچی و ... عواملی هستند که به‌راحتی موجب شیوع بیماری‌ها شوند. تا جایی که در زمان شیوع همه‌گیری کرونا (کووید 19) ستاد ملی کرونا این اصناف را جزو مشاغل پرخطر اعلام کرد و به مدتی فعالیت این مشاغل ممنوع اعلام شد. باتوجه‌به مطالب ذکر شده رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای فعالیت این اصناف امری ضروری است. یکی از مهم‌ترین عوامل اجرای پروتکل‌های بهداشتی ضدعفونی نمودن سطوح و فضا است تا از گسترش بیماری‌ها جلوگیری شود. اما به دلیل شلوغی این اصناف بهتر است فرایند ضدعفونی به‌صورت اتوماتیک انجام شود. به همین دلیل همواره پیشنهاد می‌شود ازدستگاه ضد عفونی کننده Zspray که نیاز به حضور کاربر ندارد و به‌صورت خودکار فرایند ضدعفونی‌کردن را انجام می‌دهد، استفاده شود. در این فرایند با استفاده از تکنولوژی مه خشک تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل‌دسترس مانند سقف‌ها، سطوح غیرقابل‌دسترس و... نفوذ می‌کند با ایجاد پوششی کامل تمام میکروارگانیسم‌ها از جمله انواع ویروس‌ها، ویروس کرونا، ابولا، قارچ‌ها و انواع باکتری‌ها را پاک‌سازی می‌کند، همچنین محلول مورداستفاده کاملاً تجزیه‌پذیر بوده و پس ازبین‌بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچ‌گونه آسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود.