رستوران ها، مراکز تفریحی و خرید

رستوران ها، مراکز تفریحی و خرید

 

ضد عفونی کردن هوا و سطوح رستوران‌ها و مراکز تفریحی و خرید

1-ضد عفونی رستوران‌ها

رستوران‌های ضد عفونی شده شروعی دیگر برای صنعت رستوران داری!!

صنعت رستوران‌داری همواره از کارهای جذاب و پر درآمد بوده است. با توجه به آماری که سایت کنگره صنعت رستوران ایران  منتشر کرده در سال گذشته فروش رستوران‌ها مبلغی بالغ بر 17هزار میلیارد را تجربه کرده است. اما امار امسال به دلیل ویروس کورونا قطعا کمتر خواهد بود.

بیماریهای عفونی از دیر باز باعث ایجاد نگرانی در بین مردم بوده است، سال‌ها بشر فکر میکرد با ریشه کن کردن بیماریهایی مثل طاعون، فلج اطفال و غیره توان رویایی با هر بیماری را دارد. ولی ظهور بیماری‌های مهلک جدید مثل سارس و آنفولانزای پرندگان هشدارهایی برای بیماری‌های مهلک جدید به گوش رسید. با ظهور ویروس کورنا (کووید 19) این هشدارها عملی شد. ویروس کرونا بحران‌های زیادی در اغلب کسب و کارها به وجود آورد.

طبق آمار اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف سرویس ویروس کورونا 35 درصد فروش رستوران‌ها را کاهش داده است. از آنجایی که یکی از اصلی‌ترین تفریح ایرانی‌ها صرف غذا محسوب می‌شود، شیوع کرونا خسارت قابل توجهی را به رستوران‌دارها وارد کرده است. صنعت رستوران‌داری در ایران دارای زیرشاخه‌های مختلفی از جمله کافه، رستوران و... است، غالبا دارای فضایی بسته است، ویژگیی که محدودیت‌های زیادی برای فعالیت رستوران‌ها ایجاد نمود. با گذشت زمان و آشنا شدن بشر با ویروس کورنا پروتکل‌های بهداشتی گوناگونی تعریف و به مرور به روزرسانی شدند. نقطه اشتراک همه‌ی پروتکل‌ها ایجاد فضایی ضدعفونی شده در محیط‌های بسته است. ضد عفونی کردن یعنی کاهش تعداد میکروارگانیسم‌های موجود در هوا یا روی سطوح تا اندازه ای که توان ایجاد بیماری در انسان را نداشته باشند. اما پاکسازی فضا و سطوح به صورت دستی همیشه بصورت کامل انجام نمی‌شود.  لزوم استفاده از یک فرایند استاندارد تحول بزرگی در تکنولوژی ضد عفونی کننده‌ها ایجاد کرده است. مانند دستگاه  Zspray. این دستگاه بدون نیاز به کاربر بصورت خودکار فرایند ضدعفونی را انجام می‌دهد، همچنین با استفاده از تکنولوژی مه‌خشک که یکی از به‌روزترین روش‌های ضدعفونی است، تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل دسترس مانند سقف‌ها، سطوح غیر قابل دسترس و... نفوذ می‌کند با ایجاد پوششی کامل تمام میکروارگانیسم‌ها از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها را پاکسازی می‌کند، 

همچنین محلول مورد استفاده کاملا تجزیه پذیر بوده و پس از بین بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچگونه اسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود. با این تکنولوژی جدید و با ایجاد فضایی امن نجات دهنده صنعت خود باشید.


2-ضد عفونی مراکز تفریحی

ضد عفونی کردن مراکز تفریحی، راه نجات صنعت تیر خورده گردشگری!!

مراکز تفریحی انواع مختلفی دارند اما هدف اصلی مراجعه کنندگان به این مراکز سرگرمی و گذراندن اوقات خوش است. مراکز تفریحی جزو صنعت گردشگری به حساب می‌آیند این صنعت گردشگری يکي از سه صنعت برتر جهان است که با صنعت نفت و ماشین سازی رقابت می‌کند. اما این صنعت عظیم تهدید‌هایی نیز دارد. یکی از این تهدیدها ویروس کورونا است که باعث بسته شدن اغلب مراکز تقریحی شده است.
و با ظهور ویروس کورنا (کووید 19) ترمز برخی کسب و کارها کشیده شد. طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در نیم اول سال 2020 صنعت توریسم جهان در نیمه اول ۲۰۲۰ با افت شدید سفر صنعت توریسم ۴۶۰ میلیارد دلار از درآمدهای صادراتی خود را از دست داده است. این ۵ برابر ضرری است که این صنعت در بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ متحمل شده بود.

اما نمی‌توان به این راحتی مراکز تفریحی را از معادله‌های اقتصادی حذف نمود، بسیاری از پژوهشگران اقتصادی معتقدند کشورها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صنعت گردشگری را به چرخه اقتصاد باز می‌گردد و فعالیت مراکز تفریحی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر باشد. این مراکز برای جلوگیری از رشد و انتشار ویروس‌ها نیاز به ضد عفونی کردن فضا و سطح خواهند داشت. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم برای نجات کسب و کار خود از دستگاه ضد عفونی کننده Zspray استفاده کنید. این دستگاه بدون نیاز به اپراتور و با هزینه مناسب فرایند ضدعفونی کردن را انجام می‌دهد، در این فرایند با استفاده از تکنولوژی مه‌خشک تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل دسترس مانند سقفها، نقاط غیرقابل دسترس و... نفوذ می‌کند و  با ایجاد پوششی کامل تمام میکروارگانیسم‌ها از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها را پاکسازی می‌کند، همچنین محلول مورد استفاده کاملا تجزیه پذیر بوده و پس از بین بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچگونه آسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود.

3-ضدعفونی کردن مراکز خرید، پاساژ خرید، مجتمع خرید، فروشگاه‌ها

در این سال‌ها ما شاهد تاسیس حجم گسترده از مراکز خرید، فروشگاه‌ها و مال‌های ایرانی در شهرهای بزرگ و کوچک هستیم، این مراکز بخش لاینفک از زندگی مردم ایران شدند. کمتر محله‌ای وجود دارد که رنگ فروشگاه به خود ندیده باشد علاوه بر این  مراکز خرید دیگر فقط برای تهیه مایحتاج نیستند بلکه با اضافه شدن فودکورت‌ها، سینماها و حتی شهربازی‌ها فضای جدید تفریحی به خود گرفتند و در شهرهای بزرگ این مراکز همیشه جزو  شلوغترین نقاط محسوب می‌شوند. گستردگی این مراکز باعث به وجود آمدن محیط رقابتی در این صنعت شده است. خصوصیات منحصر به فرد این صنعت موجب شده همواره میزان فروش رابطه مستقیم با حضور مردم داشته باشد. اما این ویژگی دردسرهایی دارد زیرا طبق گزارش مرکز تحقیق  Coresight که در سال‌ها پیش و قبل از ظهور کورونا انجام شده بود، حدود 27درصد از مردم نگران وجود ویروس‌های کشنده در فضاهای عمومی هستند!!

 اما این آمار بعد از گسترش ویروس کورنا قطعا افزایش پیدا خواهد کرد و برای رونق گرفتن مجدد مراکز خرید و فروشگاه‌ها ترس و مسائل روانشناختی مردم باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد.  تحقیقات نشان داده اشتیاق مردم برای بازگشت به این مراکز بسیار زیاد است، در صورتی که بتوان محیطی امن برای آنها فراهم شود، رونق گرفتن این نوع مراکز بسیار محتمل خواهد بود. فضای امن به معنی محیطی ضد عفونی شده و خالی از میکروارگانیسم‌ها از جمله انواع ویروس ها ، ویروس کرونا، ابولا، قارچ ها و انواع باکتری ها که باعث آسیب به سلامتی انسان می‌شوند. اما پاکسازی فضا و سطوح به صورت دستی در مراکز خرید و فروشگاه‌ها امکان پذیر نیست و باید از یک فرایند استاندارد و تخصصی استفاده شود. امروزه با استفاده از تکنولوژی مه‌خشک تحول بزرگی در ضد عفونی کننده‌ها ایجاد شده است. دستگاه Zspray با استفاده از این تکنولوژی تمام فضا از جمله نقاط غیرقابل دسترس مانند سقف‌ها، سطوح غیر قابل دسترس و... نفوذ می‌کند و در در مدت کوتاه پاک سازی میکند. این دستگاه قادر است مقداری برابر 200 متر مکعب، را فقط در 20 دقیقه پاک سازی کند که برای فضای بزرگ مراکز خرید و فروشگاه‌ها بسیار منساب است. همچنین این فرایند بصورت خودکار و بدون نیاز به حضور کاربر انجام می‌شود. البته محلول مورد استفاده نیز کاملا تجزیه پذیر بوده و پس از بین بردن تمام میکروارگانیسم‌ها موجود بدون ایجاد حساسیت، آلرژی و هیچگونه اسیبی به محیط و انسان تجزیه می‌شود. به لطف این تکنولوژی جدید و با ایجاد فضایی امن نجات دهنده صنعت خود باشید.