صادرات ۳۰۰ میلیون یورویی محصولات پارک فناوری پردیس به ۲۲ کشور دنیا

در طی عمر ۲۰ ساله پارک فناوری پردیس، بیش از ۳۰۰ میلیون یورو صادرات به ۲۲ کشور دنیا در قالب ۵۰ محصول انجام شده است.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "محسن پیلان‌نژاد" مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس گفت: محصولات صادراتی شرکت‌های پارک فناوری پردیس در حوزه تجهیزات دارویی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات الکترونیک، مخابرات و سایر حوزه‌هایی است که در بحث فناوری ICT نیز استفاده می‌شود و به 22 کشور از جمله کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی این صادرات انجام شده است. تقریباً در روند 20 ساله‌ای که پارک فناوری پردیس طی کرده است بیش از 300 میلیون یورو صادرات به این کشورها در قالب بیش از 50 محصول انجام شده است.

وی گفت: یک موضوعی که بسیار حائز اهمیت است جلوگیری از خروج ارز از کشور است که در این زمینه نیز شرکت‌های پارک فناوری پردیس باعث شده‌اند که سال گذشته 235 میلیون یورو جلوگیری از خروج ارز از کشور داشته باشیم و بتوانیم با بومی‌سازی این دانشی که برای این محصول مورد استفاده قرار گرفته است هم نیاز صنایع کشور را حل کنیم و هم به نوعی از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم.

"پیلان‌نژاد" با اشاره به سهم هر بخش در جلوگیری از خروج ارز از کشور گفت: در موضوع جلوگیری از خروج ارز از کشور عمده آن در بخش تجهیزات پزشکی و دارو بوده است و بخش بعدی آن نیز در حوزه الکترونیک و مخابرات است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس با اشاره به اسامی 22 کشور مقصد صادرات محصولات گفت: به کشورهای هلند، اسپانیا و از کشورهای عربی کشور عمان، کشورهای آسیایی، حوزه آمریکا،‌ حوزه آفریقا و کشور کنیا این صادرات انجام شده است؛ ما یک خانه نوآوری نیز در کشور کنیا تاسیس کرده‌ایم که به اسم خود پارک فناوری پردیس است که در آنجا برای محصولات شرکت‌ها یک بازار صادراتی خیلی خوبی در حوزه آفریقایی رقم خورده است.