پاکستان از افزایش صادرات به ایران خبر داد

اسلام‌آباد - ایرنا - مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی که قرار است اواسط این ماه برای شرکت در نشست کمیته مشترک تجاری با ایران به کشورمان سفر کند، گفت: صادرات پاکستان به کشورهای حوزه آسیای میانه و همچنین جمهوری اسلامی ایران با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عبدالرزاق داود» که همزمان سرپرستی وزارت بازرگانی و سرمایه گذاری این کشور را نیز برعهده دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد: اسلام‌آباد مصمم به تقویت صادرات به همسایگان و آسیای میانه است و از تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی حمایت می‌کند.

وی افزود: صادرات پاکستان به کشورهای همسایه از جمله ایران، منطقه آسیای میانه و ترکیه طی ۳ ماه اخیر ۳۵ درصد رشد داشته و وزارت بازرگانی پاکستان متعهد به تقویت این روند است.

مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: حجم صادرات ما به کشورهای مذکور در مدت مشابه طی سال گذشته ۶۸۴ میلیون دلار بود و اکنون حجم صادرات پاکستان طی ۳ ماه گذشته سال جاری میلادی به ۹۳۸ میلیون دلار افزایش یافته است.

مشاور نخست وزیر پاکستان و سرپرست وزارت بازرگانی این کشور ماه گذشته طی دیدار با هیات پارلمانی ایران در اسلام‌آباد اعلام کرد: وی برای شرکت در نشست کمیته مشترک تجاری، پیشبرد طرح بازارچه‌های مرزی و تجارت تهاتر با جمهوری اسلامی ایران، اواسط آبانماه امسال عازم تهران می‌شود.

عبدالرزاق داود طی دیدار با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی، سفر آتی خود به ایران که قرار است پانزدهم آبانماه (۶ نوامبر) انجام شود، را بسیار حائز اهمیت توصیف کرد.