رشد ۹۱ درصدی صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه

رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از رشد ۹۱ درصدی صادرات کالا از پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان در هفت ماهه امسال خبر داد.

 
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی؛ آقای مسعود نکودری افزود: ۵۲۹ هزار و ۸۸۵ تن کالا در این مدت توسط ۲۳ هزار و ۴۶۹ دستگاه کامیون از پایانه مرزی میرجاوه به کشور پاکستان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۷۷ هزار و ۷۰۱ تن کالا رشد ۹۱ درصدی در تناژ و ناوگان را نشان می‌دهد.
 
وی گاز مایع، قیر و هیدروکربن را از عمده کالا‌های صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و افزود: این پایانه از جایگاه ویژه‌ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است و همواره یکی از پایانه‌های فعال کشور در حوزه صادرات، واردات و ترانزیت بشمار می‌رود به طوری که علاوه بر رشد ۹۱ درصدی صادرات با عملکرد بسیار مطلوب رشد ۱۰۵ درصدی در ترانزیت کالا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته برای استان رقم زده است.
 
رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از واردات ۱۴۷ هزار و ۴۹۳ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، نارنگی و کنجد عمده کالا‌های وارداتی این پایانه مرزی را تشکیل می‌دهند.
 
نکودری گفت: پایانه مرزی میرجاوه به دلیل نزدیکی به مراکز جمعیتی کشور پاکستان از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی کشور محسوب می‌شود که علاوه بر نقش آفرینی در توسعه مناسبات اقتصادی اشتغالزایی زیادی برای مردم استان به همراه داشته است.