پمپ تزریق داروی دسفرال جایگزینی برای نمونه‌های خارجی

مسئول فنی شرکت دانش‌بنیانی آتورینا فن گستر کارمانیا گفت: دسفرال محصولی دانش‌بنیان و کاملاً تولید داخل است، این شرکت تلاش کرده تا قطعاتی در آن استفاده کند که دقیقاً هم تراز و با کیفیت نمونه‌های خارجی است و به دلیل مقایسه‌های بسیار با دستگاه‌های مشابه در واقع می‌تواند یک اختراع محسوب شود.

محبوبه صنعت‌گر در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا ضمن اشاره به وجود دو منوی دستی و خودکار در پمپ تزریق داروی دسفرال اظهار کرد: منوی دستی معمولاً برای زمان‌هایی بین هفت تا ۱۲ ساعت و تنظیم حجم کامل سرنگ استفاده می‌شود. در منوی خودکار امکان تنظیم زمان از پنج دقیقه تا ۲۰ ساعت و مقدار یک تا ۲۰ سی‌سی وجود دارد؛ یعنی این منو محدودیتی در زمان و مقدار دُز ندارد.

وی ادامه داد: این دستگاه دارای باتری شارژی همانند باتری موبایل است که با پنج ساعت شارژ ۷۰ ساعت تزریق انجام می‌دهد. این پمپ برای تزریق داروهای تدریجی در بیماران هموفیلی، تالاسمی و سایر بیماری‌ها استفاده می‌شود؛ در واقع این دستگاه برای عموم قابل استفاده و همچنین قابل حمل است.

مسئول فنی شرکت دانش‌بنیانی آتورینا فن گستر کارمانیا، وجود آلارم را مزیتی در دستگاه دانست و گفت: در نمونه‌های قبلی هنگامی که مشکلی در دستگاه پیش می‌آمد تزریق به طور کامل متوقف می‌شد و بیمار نیز اخطاری دریافت نمی‌کرد. در این دستگاه سیستم آلارم به‌نحوی تعبیه شده است که در صورت بروز هرگونه مشکل بیمار متوجه خواهد شد.

وی افزود: در نمونه‌های قبلی هنگامی که قرار بود به طور مثال ۲۰ سی‌سی از دارو به بیمار تزریق شود با گرفتن هوا و انجام کارهای دیگر ۱۷ سی‌سی باقی می‌ماند و به بیمار تزریق می‌شد که شخص متوجه این کاهش نمی‌شد، اما در این دستگاه اگر مقدار تزریق شده از مقدار تعیین شده کمتر شود دستگاه اخطار می‌دهد.

مسئول فنی این شرکت دانش‌بنیان در رابطه با نمونه‌های مشابه دیگر بیان کرد: دستگاه تولیدی این شرکت تنها یک نمونه داخلی دارد و نمونه‌های خارجی را نیز دارا است، ولی روند آن دستگاه‌ها با نمونه این شرکت متفاوت است. نمونه‌های داخلی این دستگاه بیشتر عملکردی مکانیکی دارد ولی پمپ تزریق داروی دسفرال دستگاهی مکانیکی-دیجیتالی است که بخش دیجیتالی آن پیشرفته و به‌روزتر است.

وی دستگاه این شرکت را با نمونه‌های خارجی قابل رقابت دانست و اظهار کرد: دسفرال محصولی دانش‌بنیان و کاملاً تولید داخل است، این شرکت تلاش کرده است تا قطعاتی در آن استفاده کند که دقیقاً هم تراز و با کیفیت نمونه‌های خارجی است و به دلیل مقایسه‌های بسیار با دستگاه‌های مشابه در واقع می‌تواند یک اختراع محسوب شود.

صنعتگر در رابطه با خدمات پس از فروش این دستگاه خاطر نشان کرد: قطعات الکترونیکی و مکانیکی به شکلی است که هیچ کمپانی نمی‌تواند صد در صد تضمین کند خرابی و اشکال برای آن پیش نیاید، ولی این مشکلات با امکاناتی که خود شرکت در دسترس قرار داده قابل حل است.

مسئول فنی شرکت دانش‌بنیانی آتورینا فن گستر کارمانیا ادامه داد: پمپ تزریق داروی دسفرال تمامی تست‌های الکترونیکی و مکانیکی را گذرانده و نزدیک به دو سال برای این محصول تست و بررسی‌های مختلف انجام شده است.